Home Këshilla të ndryshme Orizi redukton ca kilograme

Orizi redukton ca kilograme

Orizi si produkt ushqimor njihet qe qetëson urinë.Po keshtu ai eshte mjaft i mire dhe per reduktimin e disa  kilogramëve.Orizi ne vetvete ërmban shumë vitamina, sidomos të kompleksit B, nxit shkarkimin  e lengjeve të tepërta  si dhe të toksinave qe ndodhen ne trup.

Nje menu e thjeshte:

Mëngjesi: 50 gr oriz kokërrgjatë dhe 150 gram pure molle.

Përgatitja: Zihet orizi dhe me pas shtohet pureja e molles.

Dreka: 50 gr oriz, 150 gr mish pule, kripë, piper, supë perimesh.

Orizi dhe supa zihen në supë të perimeve.

Darka: 50 gr oriz të zier në ujë, sallatë nga gjysmë kastraveci, lëng limoni, kripë, piper dhe kopër.

Dieta me oriz është e shkëlqyer për vegjetarianë, nëse pula zëvendësohet me kungull.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...