Home Modë & Estetikë Pastrimi i fytyres pas festave

Pastrimi i fytyres pas festave

Pas ditesh me shume festa dhe party, lekura juaj ndjehet shume e lodhur, pasi ka perballuar shume make up dhe per shume ore.

Per gjithe keto arsye duhet te kujdeseni per fytyren tuaj nese deshironi ta ktheni perseri ne gjendjen e meparshme.

Per te lare fytyren, gjeni uje aromatik me esence livando, eshte me te vertet e mrekullueshme per pastrimin e lekures, dhe mjafton ta perhapni neper lekure me pambuk, me pas shpelajeni dhe aplikoni nje krem hidratant, me perberje kamomili pasi eshte i mrekullueshem per te eleminuar shenjat e lodhjes nga fytyra.

Nje nder klasiket dhe gjithemone efikase per te hequr lodhjen nga rrathet e syve, pergatisni nje caj normal dhe bustinat lerini ne frigorifer per disa ore. Kur te kene ngrire, verini ne sy dhe fryrjet do te zhduken./ikubinfo/

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...