Home Modë & Estetikë Pastrimi i fytyres

Pastrimi i fytyres

Kemi folur shpesh here per pastrimin e fytyres , si ta realizojme, me cfare lloj produktesh, ne cfare menyre per te pasur rezultate sa me te mira, por nuk kemi trajtuar nje argument qe mbase rezulton shume i rendesishem, cili eshte momenti i duhur per te bere nje pastrim efikas te fytyres?

Te gjitha femrat te impenjuara mes punes, femijeve dhe problemeve te tjera, gjejne pak kohe per ti dedikuar vetes se tyre dhe kujdesit personal, duke pritur me durim fundjaven per pak qetesi dhe relaks. Prandaj pastrimi i fytyres eshte nje ceshtje shume ndryshe dhe duhet ti kushtijme vemendje me te madhe.

Sipas eksperteve ne mbremje duhet te bejme nje pastrim me te thellesishem derisa te arrijme te eleminojme trukun e dites, pluhurat e rruges dhe smogun.

Ne mengjes lekura eshte me e shkelqyeshme dhe sigurisht me e paster. Kujdesuni per lekuren e fytyres gjate mbremjes para se te shkoni per te fjetur, mos harroni asnje dite pa eleminuar teresisht make-up-in nga fytyra me produktet e duhura, gjate nates lekura ka nevoje te marre fryme prandaj mos e kushtezoni ate edhe per ato ore./ikub/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq nxit kancerin e zorrëve

Konsumimi i përditshëm i mishit të kuq apo të përpunuar, edhe në sasitë më të vogla, mund të rritë rrezikun e sëmundjeve të rënda të stomakut. Një studim gjashtëvjeçar i Universitetit të Oksfordit me pjesëmarrjen e rreth gjysmë milion grave dhe burrave anglezë të moshës 40 deri 69 vjeç ka treguar se dietat me bazë mishin e kuq shtojnë me...