Home Modë & Estetikë Pastroni fytyrën me sheqer

Pastroni fytyrën me sheqer

Pastroni fytyrën me sheqerPreparatet që blihen për pastrimin e fytyrës kanë një përmbajtje shumë të lartë të kimikateve, për shkak të përbërësve të panumërt që kanë, ndaj pastrimi në mënyrë natyrale është mjaft i këshillueshëm edhe nga dermatologët.

Këtu keni një recetë të thjeshtë përdorimi të pastrimit të fytyrës me sheqer (mundësisht në ngjyrë të errët).

Përdorimi:

Sheqeri i kuq është një produkt i mrekullueshëm si esfoliant natyror. Në të gjitha analizat laboratorike të kryera së fundi, sheqeri është parë edhe si një pastrues dhe ushqyes mjaft i mirë edhe për lëkurën e trupit, jo vetëm të fytyrës.

-1 lugë çaji sheqer i kuq
-½ lugë çaji mjaltë (përmban antioksidantë të fuqishëm)
-disa pika lëng limoni
Përzieni mirë të gjithë masën dhe përdoreni 2-3 herë në javë, jo çdo ditë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...