Home Modë & Estetikë Pedikyri i rendesishem edhe ne dimer

Pedikyri i rendesishem edhe ne dimer

Pedikyri i rendesishem edhe ne dimerPas pak kohesh, te gjitha femrat do ti thone “mirupafshim” sandaleve te tyre, per te veshur dekoltet apo dhe cizmet.

Edhe pse ne dimer mes corapeve dhe cizmeve, dhe kembet nuk jane te dukje, ky nuk eshte nje motiv i mire per te lene pas dore pedikyrin.

Verini qellim vetes, nje here ne jave te kontrolloni gjendjen e kembeve tuaja, te rregulloni thonjte dhe te beni trajtime ushqyese per kembet.

Perfitoni nga kjo periudhe qe te mos aplikoni manikyrin.

Beni kujdes me kepuvet e shtrenguara dhe me corapet qe ju djersine kembet, pasi jane elementi me i rendesishem per te dobesuar thonjte dhe per ti hapur ato. Mos i nenvleresoni keto rregulla: do te rrezikoni qe ne veren tjeter do keni thonjte shume te demtuar!

Ti kuroni pak nga pak ju garanton nje rezultat te shkelqyer per nje periudhe te gjate!

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...