Home Modë & Estetikë Për këmbet trajtimi me agrume

Për këmbet trajtimi me agrume

Për këmbet trajtimi me agrumeCdo gje fillon nga kembet: shendeti i trupit tone, qetesia. Per kete arsye duhet te kujdeseni per to sa me shume, edhe pse me ardhjen e dimrit beheni me pertac.

Shqetesimet e para jane thatesia e lekures dhe fryrjet.

Duke perdorur produkte me baze agrumesh, si portokalli i cili permban vitamine C dhe vajra esencial me vecori hidratimi.

Eshte e mire ta filloni me nje peeling.Eshte e mire ta filloni me nje peeling duke e filluar nga kembet, me pas vjen nje terapi me kristale deti dhe alga dhe vazhdohet me nje pedikyre ku perfundohet me nje masazh te kembeve. Ju keshillojme ta provoni.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...