Home Këshilla të ndryshme Për më shumë imunitet përdorë vaj ulliri e limon

Për më shumë imunitet përdorë vaj ulliri e limon

vajilimonEkziston një recetë natyrale e cila mundëson largimin e toksinave dhe krijimin e një sistemi imunitar të fuqishëm.

Vaji i ullirit ka shumë benefite por kombinimi me lëngun e limonit është një “armë” më e fuqishme për të luftuar kundër viruseve dhe bakterieve dhe i sjell energji trupit tuaj, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu, pastron organizmin nga toksinat dhe ndihmon në largimin e rrathëvë të zinj që krijohen nën sy. Është një recetë e mirë edhe për sistemin tretës, dhe mund të përdoret edhe për humbjen e peshës.

Receta

Përzieni një lugë të lëngut të limonit dhe 1 lugë vaj ulliri. Konsumoni këtë përzierje çdo mëngjes në lukth të zbrazët të paktën për 1 muaj. Pas konsumimit të kësaj, mund të hani mëngjes si gjithmonë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...