Home Këshilla të ndryshme Për një bark të sheshtë. Pini lëng kumbulle!

Për një bark të sheshtë. Pini lëng kumbulle!

5Zona më e vështirë për ta hequr dhjamin fatkeqësisht, është zona abdominale. Kjo pasi që zakonisht dhjami gjendet në këtë zonë.

Barku i fryrë ndikon në pamjen fizike të njerëzve, dhe kjo është problem pasi që mund të shkaktojë një sërë sëmundjesh, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, fatmirësisht për këtë problem mund të mbështetemi në ilaçet natyrale.

Përbërësit:

– 100 gramë kumbulla

– Një litër ujë i pastër

Vendosni ujin dhe kumbullat në një shishe hermetike. Lërini në frigorifer për një javë, pastaj tendoseni atë dhe ilaçi juaj magjik është i gatshëm.

Një gotë të këtij ilaçi natyral e konsumoni çdo mëngjes për t’i fituar rezultatet që i dëshironi.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...