Home Modë & Estetikë Për një lëkurë sa më të freskët

Për një lëkurë sa më të freskët

Këtu kemi disa udhëzues nga Sue Moxley për tu dukur perfekt pamja juaj. Në stinën pranverore preferohen ngjyrat më të lehta. Kur jeni të rrezitura, atëherë ju rekomandojmë të përdorni ngjyrë të çeltë.

Mund të zgjidhni një ngjyrë roze për sy nga marka Mac’s Rosy Outlook Shadow dhe për buzë mund të përdorni një ngjyrë trëndafili nga marka Clinique, ndërsa thonjtë mund t’i lyeni me lëngun bimor të koraleve.

Në qoftë se keni flokë bionde, atëherë ju mund të përdorni edhe ngjyrë të kaltër të çeltë për hijezim në sy nga marka Rimmel, ndërsa për thonjtë mund të përdorni ngjyrën e verdhë nga marka Marks & Spencer.

Ndërsa vajzat që kanë flokë të kuqe, ngjyra jeshile e çeltë është më e përshtatshme. Ju mund të zgjidhni nga marka Max Factor apo ngjyra të lëngshme nga Precision Eyeshadow, ndërsa për thonjtë mund të përdorni ngjyrë vishnje nga Barry M’.

Buzët mund t’i lyeni vetëm me një shkëlqim të lehtë nga Rimmel dhe do të dukeni shumë seksi dhe shumë e freskët. Nëse lëkura juaj është e zbehtë, atëherë duhet ta ndriçoni atë.

Vajzat me sy ngjyrë kafeje ju preferohet të përdorin ngjyrë jargavani për sy, ndërsa për buzë ngjyrë roze. Në fund thonjtë mund t’i lyeni me ngjyrë roze të mbylltë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...