Home Modë & Estetikë Për një pamje të bukur të fytyrës pa shumë mund

Për një pamje të bukur të fytyrës pa shumë mund

Për një pamje të bukur të fytyrës pa shumë mundNë buzët e thara, shkëlqyesi thithet më shpejt, duke lënë një shtresë të bardhë në pore. Për ta evituar këtë, duhet ta bëni pilingun e buzëve.

Gjithmonë duhet të përcaktoheni për një korrektor me ton të pjeshkës, i cili neutralizon ngjyrën e hirtë, të kaltër të lëkurës. Por, nëse ende u mbeten shenjat e qeskave të syve, atëherë përdoreni korrektorin me grimca shndritëse, i cili do të sjellë freski shtesë në pjesën nën sy. Qimet që futen nën lëkurë mund t’i largoni me piling, para bërjes së depilimit, me çka do t’i largoni edhe qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.

Në rast të irritimit të lëkurës, përdorni krem hidratues me ure, apo glicerinë. Në kontakt me yndyrën e lëkurës, maskara shkrihet. Për këtë shkak, para se t’i lyeni qepallat, veni në kapakë një korrektor të ndritshëm dhe pak pudër pluhur.

Nëse pas depilimit iu ënjtet buza e epërme, atëherë lyejeni atë me krem që përmban hidrokortizon dhe, herën tjetër, për depilim përdoreni dyllin natyror të sheqerit, i cili shkakton më pak alergji.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...