Home Këshilla të ndryshme Për një trup pa celulit, dieta me ananas bën mrekullira!

Për një trup pa celulit, dieta me ananas bën mrekullira!

Nutricistja shqiptare, Anila Kalleshi përmes këshillave të saj, sot të gjithë atyre që duan ta mbajnë trupin në formë, por edhe të humbin peshë ua ka rekomanduar dietën me ananas.

Ca këshilla nuk duhen harruar asnjëherë! Njëra prej tyre është #dieta me Ananas.

Tek Ananasi gjendet bromelina që lehtëson tretjen, ndërsa kërcelli ka një funksion diuretik dhe detoksikues. Kemi thënë se celuliti nuk është shkaktuar vetëm nga teprica e yndyrnave, por nga një mahisje e indeve.

Me problemin e celulitit përballen të gjitha gratë e vajzat thuajse, jo vetëm ato që kanë kile të tepërta. Kjo është arsyeja pse për ta luftuar nuk është e nevojshme të ndiqni një dietë të rreptë dhe me pak kalori.

E rëndësishme është të zgjidhni ushqimet e duhura!

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Mishi i kuq nxit kancerin e zorrëve

Konsumimi i përditshëm i mishit të kuq apo të përpunuar, edhe në sasitë më të vogla, mund të rritë rrezikun e sëmundjeve të rënda të stomakut. Një studim gjashtëvjeçar i Universitetit të Oksfordit me pjesëmarrjen e rreth gjysmë milion grave dhe burrave anglezë të moshës 40 deri 69 vjeç ka treguar se dietat me bazë mishin e kuq shtojnë me...