Home Këshilla të ndryshme Përdorimi i karotës zvogëlon rrezikun e kancerit në gji

Përdorimi i karotës zvogëlon rrezikun e kancerit në gji

Ekspertët iranianë bëjnë të ditur se te femra të cilët përdorin karota të gjalla, rreziku i prekjes me kancerin në gji ulet 5-8 herë.

Ata gjithashtu theksojnë se përdorimi i përditshëm i jeshillëqeve është faktor i uljes së rrezikut të shfaqjes së kancerit në gji. Sipas tyre jeshillëqet me ngjyrë të gjelbër të theksuar dhe portokalli, janë faktorë që parandalojnë shfaqjen e kancerit në fyt dhe në mushkri dhe nëse njerëzit çdo ditë konsumojnë të paktën një pjatë me këto produkte, ata në moshën e thyer do të kenë shumë pak probleme me kujtesën.

Përveç kësaj jeshillëqet në formë rrënje për shkak se ulin jashtë mase sasinë e kolesterolit në trupin e njeriut, parandalojnë sëmundjet e sistemit vaskular. Konsumi i tyre shton edhe nivelin e gjakut në trupin e njeriut.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...