Home Shëndetësi Përgatiteni i laçin që hedh gurët nga idhza!

Përgatiteni i laçin që hedh gurët nga idhza!

Një mjek nga lindja në një emision televiziv kishte ofruar këshilla se si duhet përgatitur një ilaç që hedh jashtë gurët nga idhza.

Pjesën e jashtme të gjelbër e holloni mirë, më së miri me thikën që qëroni patatet. E thani dhe e bluani.

Merrni nga një lugë të vogël të kësaj lëvores së bluar në lukth të thatë, duke përpirë gllënjka uji të cilin e keni tretur në mjaltë.

Kjo është receta kundër formimit të gurëve në idhcë. Nëse e pini rregullisht, nuk do të keni telashe me idhcën e as me formimin e gurëve.

Grumbullimi i helmeve mundet të jetë e kobshme për organizmin, e ky ishte ilaçi natyral që e pastron mëlçinë nga helmet.

Përmes kësaj recetës, do të eliminoni gurët nga idhca, e për përdorimin e tij përdorni vetëm shalqirin e kultivuar në mënyrë organike.

 

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...