Home Shëndetësi Përmirësoni flokët e dëmtuar me maskën prej veze

Përmirësoni flokët e dëmtuar me maskën prej veze

maskaMaska prej veze ju ndihmon në përmirësimin e flokëve. Nese keni flokë të dëmtuar nga dielli i nxehtë. Ose me maja të dyfishta kjo është mundësia juaj më e mirë për të ndihmuar flokët tuaj.

Përzieni dy vezë të plota me dy lugë ujë. Përdorni në flokë të lagura nëse e keni kokën e palarë do të ishte shumë dhe bëni si masazh për flokët.

Lëreni 10 – 15 minuta, lajeni me shampo të butë. Do të ndjeni ndryshime të menjëherëshme tek flokët. Do ju shkëlqejnë më shumë. Këtë maskë duhet ta aplikoni dy herë në javë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...