Perse seksi na ben me te bukura dhe te shendetshme

er faktin qe seksi na ben mire nuk eshte nje legjende, nese nuk besoni lexoni motivet qe na bejne me te shendetshem.

Nuk kemi nevoje per justfikime per te bere seks . por ndonje nxitje eshte gjithmone e mire. Cfare do te thonit atehere, nese jut hemi qe seksi ju ben me te bukura, por dhe me te shendetshme? Eshte pikerisht keshtu. Zbuloni motivin se pse seksi eshte kaq I mire, ne kete menyre do te verifikoni ju vet nese shikoni ndonje permiresim ne aspektin tuaj.

Fshij rrudhat – Hormoni I stresit dhe ai antistres jane te shpeshta ne trupin tome, seksi eshte ne gjendje ti japi nje shtyrje te vendosur dhe ne drejtimin e duhur. Seksi ne fakt stimulon prolatinen, endorfinen, te mira e rte mbajtur lekuren e re dhe te bukur , e cila mbrohet nga demet e diellit dhe te duhanit

Zbut lekuren – Seksi ndihmon ne stimulimin e prodhimit te vajrave , qe e mbajne lekuren elastike dhe te hidratuar mire . Keto jane gjerat qe I sherbejne lekures tone.

Ajri I fresket – Te flejme na ben te bukura dhe seksi ne kete rast na ben qe te flejme mire. Sa me shume te flini, aq me shume lekura juaja do te tendoset, lodhja ne fytyren do te zhduket dhe do I le vend relaksit. Jo vetem kjo, te beni seks mund te ju ndihmoj te zgjidhni problemet e gjumit.

Djegia e kalorive – Edhe pse nuk do te arrini kenaqesine maksimale, seksi dhe puthjet bejne mrekullira : rrisin qarkullimin e gjakur dhe na ndihmojne te djegim kalorite. Djegim midis 8 dhe 12 kalorish per cdo minute puthjeje

Ngjyra e lekures shkelqyeshme – Mundohuni te beni te pamunduren per te arritur orgazmen ose nuk do te keni te gjthe te mirat qe sjell seksi . Pra, angazhohuni nese jeni ne cift dhe nese jeni vetem perdorni shume fantazi./ikub/