Home Modë & Estetikë Përzierja që e zhduk edhe rrudhën më të imët rreth syve

Përzierja që e zhduk edhe rrudhën më të imët rreth syve

rreth syvePlakja është një proces i natyrshëm që nuk mund të parandalohet, dhe disa nga shenjat e para të saj vërehen pikërisht në fytyrë me shfaqjen e rrudhave. Rrudhat dhe vijat në fytyrë shkaktohen nga humbja e kolagjenit që formon mbështetjen e qelizave të lëkurës.

Edhe pse plakja është e pashmangshme, ka disa mënyra se si të ngadalësoni shfaqjen e rrudhave në fytyrë. Ky është një krem shumë efektiv anti-rudhë të cilin mund ta përgatisni edhe vetë në shtëpi.

Përbërësit:1 banane1 domate1 lugë çaji xhel Aloe Vera

Udhëzime:Qëroni bananen dhe prejeni në copa të vogla. Pastroni domaten nga farat dhe shtrydhni lëngun e saj. Kombinoni në një tas të vogël bananen e prerë, 2 lugë çaji lëng domate dhe 1 lugë çaji xhel Aloe Vera.Shtypini me një pirun derisa të merrni një masë homogjene. Aplikojeni në fytyrë dhe mbajeni për 25-30 minuta. Më pas lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.Përdoreni 3 herë në javë dhe do të vëreni rezultate të dukshme vetëm pas disa përdorimesh.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...