Home Këshilla të ndryshme Pesë gjëra, të cilat kurrsesi nuk guxoni t'i bëni pas ndarjes

Pesë gjëra, të cilat kurrsesi nuk guxoni t’i bëni pas ndarjes

Pas përfundimit të një lidhjeje, si meshkujt, po ashtu edhe femrat nga pak sillen në mënyrë pakuptueshme.

Është e vështirë t’i dëgjosh këshillat, sidomos kur kaloni nëpër periudhë të vështirë kohore, por provoni t’i përcillni disa këshilla, pa marrë parasysh se sa të vështirë e keni.

Mos e thirrni ish-dashurin sa herë që ju bie ndërmend për të

Vështirë të mos mendosh për ish-dashurinë, sidomos nëse keni kaluar një kohë të gjatë bashkë. Ekzistojnë momente kur gjithçka jua përkujton atë: kënga në radio, restoranti pranë të cilit kaloni çdo ditë… Por, asgjë nuk do të mund të arrini nëse e thirrni. Vetëm sa do t’ia vështirësoni problemet edhe atij, edhe vetes.

Në “Facebook” mos vendosni kujtimet

Po, e keni të vështirë, keni ndërprerë lidhjen dhe me dëshirë gjithë botës do t’i rrëfenit rreth asaj se sa të vështirë e keni. Nëse në profilin e “Facebook” shfaqni statuse të cilat aludojnë bë ndarje apo ish -dashurinë, kjo është shenjë se nuk keni bërë as një hap të vetëm para e edhe për një kohë të gjatë as që do ta bëni. Nëse edhe është e vërtetë kjo, nuk kanë pse ta dinë të gjithë gjendjen tuaj emocionale.

I keni shkurtuar flokët

Shumë femra pas ndarjes kanë nevojë për “make over”. Nuk është kjo ide e keqe, por nëse në një sulm të “çmendurisë” shkurtoni flokët, shumë shpejt do të mund t’i bini pishman një hapi drastik si ky.

Qëndrimi me ish-dashurinë, shok/qe

Ndoshta edhe mund të jeni shokë, por të paktë jo menjëherë pas ndarjes. Ja një test të vogël, a do të mund ta duronit se si flet për të dashurën e tij të re? Po, vështirë se do ta duronit një gjë të tillë – nuk jeni të gatshëm për shoqëri.

Menjëherë me lidhje të re

Dashuria nuk pyet as për vendin, as kohën. Është e mundur që menjëherë pas ndarjes të takoni personin tjetër, të kaloni mirë, person me të cilin me dëshirë do të keni diçka më shumë. Mendoni mirë. Nëse është vetëm seksi në pyetje – shkëlqyeshëm, por nëse futeni në lidhje ‘serioze’ e këtë lidhjen paraprake nuk e keni harruar kjo do të mund të kishte një përfundim jo të mirë. Ngadalë, jepini vetes tuaj kohës, nëse është ai i duhuri – nuk do të shkojë askund.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...