Home Këshilla të ndryshme Pija e cila i shkrinë kileogramet e tepërta

Pija e cila i shkrinë kileogramet e tepërta

Pija e cila i shkrinë kileogramet e tepërtaVera po afrohet dhe duhet ta rregulloni figurën e trupit tuaj. Nëse nuk keni para të shkoni në palestër, mos u mërzitni, ekziston ilaçi.

Falë kësaj recete, shumë gra ia kanë dalë që ta zvogëlojnë diametrin e belit për 1 cm në një ditë, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Ja çka ju nevojitet:

– 1 lugë mjaltë

– 2 lugë të uthullës së mollës

– 1 filxhan të lëngut të grejpfrutit

Përgatitja është e thjeshtë. Krejt çka ju nevojitet është që përbërësit t’i futni në bluarës dhe t’i bluani, derisa ta fitoni një masë homogjene.

Këtë pije duhet ta konsumoni çdo ditë para shujtës kryesore, d.m.th. para dreke, apo edhe para darke. Pas kësaj, bëjeni një pauzë shtatë ditore, e më pas fillojani sërish.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...