Pija ideale e verës që lufton celulitin

Pija ideale e verës që lufton celulitinDeri më tani pija më e preferuar për të hequr kilogramët ishte limonada, por tani si pije e preferuar është kastraveci me shije freskuese.

Përveç se do t’ju rifreskojë menjëherë, kjo pije ka një numër të efekteve pozitive, si dhe është gjithashtu një aleat i fuqishëm në luftën kundër celulitit dhe peshës së tepërt.

Është e njohur se uji përmban zero kalori, ndërsa një kastravec mesatarisht përmban rreth 50 për qind ujë, e cila e bën këtë pije një variant më të mirë se çdo lëng të blerë apo pije që përmban sheqerna, ëmbëltues dhe shije artificiale.

Kastraveci duhet të pastrohet mirë dhe të copëtohet në feta të holla. Në enën nga qelqi të mbushur me ujë shtoni shtoni kastravecin dhe e pini të freskët.