Pija ideale që eliminon dhjamin e barkut

Pija ideale që eliminon dhjamin e barkut Për personat të cilët nuk kanë mundësi të bëjnë aktivitete të rregullta fizike, ne ju prezantojmë një pije e cila mund të jetë zgjidhje e përkryer.

Kjo pije e mrekullueshme stimulon detoksifikimin dhe eliminimin e toksinave dhe mbeturinave të tepërta nga trupi, duke lejuar thithjen e duhur të ushqyesve nga ushqimi.

Gjithashtu, ajo do të mbrojë trupin nga efektet e dëmshme të radikaleve të lira dhe komponimet e tjera toksike që mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj.

Dhjami i barkut ndryshe cilësohet si një ndër pjesët më të vështira për t’u eliminuar nga trupi dhe shkaktari i shumë problemeve shëndetësore, siç mund të përmendim shumë sëmundje si kardiovaskulare, hipertension, diabet tip 2 dhe probleme me gjumin.

Përbërësit e nevojshëm për ta përgatitur këtë pije, janë:

– një gjysmë limoni

– 1 kastravec

– një tufë majdanoz

– 1 lugë çaji xhenxhefil

– 1/3 e gotës me ujë

Përgatitja e pijes është shumë e thjeshtë, mjafton t’i përzieni mirë të gjithë përbërësit në një shtrydhëse frutash e perimesh.

Kjo është një përzierje që këshillohet të pihet zakonisht çdo natë para se të flini.