Home Ushqim Pija kundër stresit dhe ankthit

Pija kundër stresit dhe ankthit

Pija kundër stresit dhe ankthitKjo limonadë me livando redukton stresin dhe ankthin.

Tashmë është e pranuar gjerësisht se livando mund të ndihmojë në uljen e ankthit, redukton simptomat e depresionit dhe vepron si një katalizator për t’ju vendosur në gjumë. Pra, nëse ju ndiheni të shqetësuar, ose jo në humor, limonada me livando mund të jetë zgjidhje për problemet tuaja.

Përbërësit:

1 filxhan mjaltë i papërpunuara

12 gota ujë të pastër

1 pikë vaj esencial livando

lëng limoni

Përziejini të gjithë përbërësit së bashku. Shtoni më shumë ujë ose mjaltë të papërpunuara nëse është e nevojshme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sëmundjet e zemrës, kanceri – të ndërlidhura me konsumimin e ushqimeve të përpunuara

Këto ushqime përfshijnë: patate të skuqura, bukë të bardhë, ushqime të gatshme, salçiqet, drithërat me sheqer dhe pijet me gaz – në thelb çdo produkt që përfshin një procedurë industriale. Ngrënja e shumtë e hamburgerëve, picave, biskotave dhe e ëmbëlsirave, po del të jetë e rrezikshme për shëndetin. Një studim i rreth 45.000 njerëzve të moshës së mesme gjeti se vdekjet...