Home Këshilla të ndryshme Pija për djegien e dhjamit

Pija për djegien e dhjamit

Pija për djegien e dhjamitRekomandohet të pini shumë lëngje për djegien e dhëmbit, e gjithashtu të konsumoni pije me përbërës që e djegin dhjamin.

Si p.sh., nenexhiku e rrit aktivitetin e procesit të djegies së dhjamit, transmeton Telegrafi.

Veç kësaj, limoni e përmirëson shijen e nenexhikut, si dhe ju ndihmon t’i shmangni ëmbëltuesit e ndryshëm të cilët janë shkaktarët për barkun e tepërt.

Përbërësit:

– 15 gjethe nenexhiku

– Një gotë lëng limoni

Në një mbajtës të kubave të akullit e derdhni lëngun e limonit si dhe e vendosni nga një gjethe nenexhiku në çdo kub.

Tre kuba nga ky përbërës i shtoni çdo ditë në një gotë ujë nga tri herë në ditë. Nëse dëshironi, këtë produkt mund ta konsumoni më shumë se tri herë në ditë.

Kjo pije e përmirëson metabolizmin si dhe e përmirëson trupin tuaj.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...