Home Këshilla të ndryshme Pija që parandalon kancerin dhe disa sëmundje tjera

Pija që parandalon kancerin dhe disa sëmundje tjera

Për një kohë të gjatë, dihet se rritja e radikaleve të lira në trupin e njeriut mund të dërgojë drejt shumë sëmundjeve, përfshirë edhe kancerin.

Një ndër erëzat kryesore që parandalon këtë sëmundje të tmerrshme është shafrani, që përmban më shumë se 300 antioksidantë, transmeton portali arbresh.info

Më poshtë mund të lexoni recetën që sjell arbresh.info, përmes së cilës pije ju mund të parandaloni një sërë sëmundjesh.

Përbërësit:

1 lugë e vogël shafran

1 lugë e vogël xhenxhefill

5 karrota

2 limona

1 portokall

1 trangull

Përgatitja

Limonat, trangujt dhe portokallin i pastroni mirë dhe më pas të gjithë përbërësit i vendosni në blender, i përzieni mirë dhe koha më e mirë për ta konsumuar është në mëngjes.

Sëmundjet që shëron kjo pije janë, artitritin, kancerin, mbron zemrën dhe pastron enët e gjakut, si dhe përmison dukshëm problemet e tretjes.

Përpos parandalimit të këtyre sëmundjeve, ky lëng ju ndihmon që të fitoni energjinë e humbur, përmison shikimin dhe ju mban të freskët në ditët me vapë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Si t’i hiqni pikat e zeza me produktet që keni në frigorifer?

Pikat e zeza janë një papastërti e lëkurës që mund të bëhet e bezdisshme sa herë shihni veten në pasqyrë. Për fat të mirë ekzistojnë disa metoda natyrale për të parandaluar shfaqjen e pikave të zeza ose për t’i eliminuar ato: më poshtë do të lexoni metodat natyrale për t’i luftuar ato. Nga kurat me limon e sheqer, tek ato...