Home Këshilla të ndryshme Pikaset te duart

Pikaset te duart

Sklerodermia eshte nje semundje qe nis te duket kur ashpersohet lekura e duarve dhe e fytyres, por qe ka si pasoje demtimin e zemres, mushkerive, veshkave…

Simptomat duken shume te lehta; duar qe behen te ftohta e ndryshojne ngjyre, sidomos me uljen e temperaturave.

Ne rastet me normale keto simptoma i kane shume njerez, por ndonjehere ato mund te jene tregues se nje person vuan nga sklerodermia.

Per te kuptuar nese vertet vuan nga kjo semundje, eshte nje test qe quhet videokapillaroskopia.

Ky test arrin te percaktoje nese ka anomali te trupit te njeriut. Sklerodermia eshte nje semundje e rralle, por nese nuk kurohet mund te coje ne mosfunksionimin e organeve me te rendesishme.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...