Pini këtë lëng magjik dhe i thoni ‘Jo’ vdekjes

Në ditët e sotme, në degën e mjekësisë është prioritet gjetja e një kure për kancerin. Megjithatë metodat natyrale kanë provuar të jenë të dobishme në shumë raste. Ky artikull do t’ju sjellë një pije që është përdorur për dekada për të mposhtur këtë sëmundje të tmerrshme.

Gjëja më e rëndësishme për këtë pije është se ajo mund të forcojë sistemin tuaj imunitar, të përmirësojë numrin e qelizave të gjakut dhe të rivendosë energjinë tuaj. Ky lëng përgatitet me lehtësi dhe ka vetëm një të metë – nuk është e shijshme për të pirë. Sidoqoftë, përfitimet shkojnë shumë larg shijes së saj.

Përbërësit kryesorë në lëng janë karrota dhe panxhar. Është rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga kanceri për dekada të tëra. Ju mund ta pini sa herë që ndiheni të lodhur ose në depresion dhe si një masë parandaluese. Ja si ta përgatisim:
Përbërësit e nevojshëm:
1 kg panxhar
Mjalt organik
1 kg limon
Gjysmë kg karrota
3 portokalle
3 mollë
Përgatitja:
Përzieji të gjithë përbërësit në një blender deri sa të merrni një masë homogjene. Lëngu i kuqërremtë mund të derdhet në shishe dhe të mbahen në frigorifer, dhe jep rezultatet më të mira të marra në stomak bosh në mëngjes. Pini lëngun çdo ditë dhe do të ndiheni më mirë në vetëm 10 ditë!