Home Këshilla të ndryshme “Po vdes nga kanceri, ishte udhëtimi im i fundit”, letra e dhimbshme...

“Po vdes nga kanceri, ishte udhëtimi im i fundit”, letra e dhimbshme e turistit që ia vodhën kuletën!

Një turist amerikan, i sëmurë me kancer, u bë viktimë një vjedhjeje gjatë një udhëtimi që me gjasë ka për të qenë i fundit për të

Pas kësaj eksperience të hidhur që kaloi teksa udhëtonte me të shoqen, amerikani Michael Veley ka publikuar një letër të dhimbshme.

Ai ishte në Venecia, ku i vodhën çantën me paratë, kartat e kreditit dhe çdo gjë tjetër.
Si formën e vetme të reagimit ai shkroi një letër prekëse dhe e dërgoi në polici me shpresën që fjalët e tij do i binin në vesh edhe hajdutit.

Letra e plotë:

E di që ndoshta nuk do ta lexosh kurrë këtë letër dhe as që do të bëhet vonë. Arritëm në qytetin tënd të bukur në datën 14 në orën 14:00. Në vaporeton numër 1 u bëra viktima jote e radhës. Ky është udhëtimi im i fundit me gruan time. Po vdes nga kanceri. Më le pa para, pa kartë krediti. Imagjino vetëm per nje moment se çfarë i ke shkaktuar viktimës tënde. Jam lutur për të të falur, deri sa ti të largohesh nga ky mëkat që lëndon kaq shumë njerëz të pafajshëm. Të fal!”

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...