Home Modë & Estetikë Poret mund të mbyllen

Poret mund të mbyllen

Dermatologët përmendin se ritualet si masazhi i fytyrës për ta arritur qarkullimin më të mirë të gjakut apo pastrimi me ujë të ftohtë – nuk mund të ‘mbyllin’ poret tona.

Në përgjithësi, tretmani për fytyrë me ujë vetëm të nxehtë apo vetëm të ftohtë vetëm sa do ta përforcojë skuqjen dhe ndjeshmërinë e lëkurës.

Më së miri do të ishte që fytyrën ta pastroni derisa jeni nën dush, sepse avulli mund ta zbutë vajin e grumbulluar në poret tuaja.

Nëse me të vërtetë dëshironi që ta nxitni qarkullimin e gjakut në fytyrë, një gjë të tillë nuk do ta arrini përmes masazhit, por përmes ushtrimeve. /Telegrafi/

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...