Home Këshilla të ndryshme Prekëse: Qeni shtyn pronarin në karrocë, pasi aksidenti e la atë të...

Prekëse: Qeni shtyn pronarin në karrocë, pasi aksidenti e la atë të paralizuar!

Danilo Alarcon, 45 vjeç, ishte duke u shëtitur poshtë një rruge në Filipine me karrocën e tij, përderisa qeni i tij Digong e shtynte atë përpara me hundën e tij.

Ai është shtatë muajsh dhe është me Danilon që prej lindjes. Danilo kishte një aksident me motoçikletë disa vite më parë, duke lënduar boshtin kurrizor dhe kështu duke humbur aftësinë për të lëvizur.

Një kalimtare e rastit ishte duke kaluar pranë kur e pa qenin duke e shtyrë karrocën e pronarit të tij – moment ky që e preku shumë.Ajo tha: “U preka shumë kur e pash këtë krijesë të mahnitshme duke shtyrë karrocën e pronarit të tij”.
Mendoja që këto ndodhin vetëm në filma, por kjo ishte një skenë e vërtetë”. Ajo më pas publikoi videon dhe fotografitë e momentit në internet dhe shpejt pamjet u bënë viral.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...