Home Këshilla të ndryshme Problem me erën e hudhrës? Tani e tutje ju duhen vetëm 2...

Problem me erën e hudhrës? Tani e tutje ju duhen vetëm 2 minuta për ta eliminuar

1

Hudhra është njëra nga perimet që ushqimit i jep një shije të parezistueshme, por në shumë raste njerëzit hezitojnë të hanë ushqime që kanë përmbajtje të saj shkaku i erës së rëndë që ka

Për ta eliminuar totalisht këtë erë brenda dy minutave, janë 3 përbërës tjerë ushqimorë, të cilët janë vërtetë magjik.

Molla, sallata e gjelbër dhe menta përmbajnë substanca të cilat arrijnë ta eliminojnë erën nga organizmi, por që duhet të hahen të freskëta, sidomos molla dhe menta jo në formë të lëngshme.

Poashtu, një gotë qumështi e ftohtë arrin ta shmang erën e hudhrës por jo në kohë aq të shkurtër sa këto të lartcekurat.

Tashmë nuk duhet të keni frikë nga konsumimi I ushqimeve me përmbajtje hudhre, që edhe përkundër aromës së rëndë ka veti të panumërta shëndetsore./Kosovarja/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Kujdes, nuk duhet të teprohet me pirjen e kafesë

Pirja e kafesë është pothuajse për shumëkënd rutinë, qoftë në një mëngjes të hershme, qoftë gjatë ditës, qoftë edhe në mbrëmje. Kafja ka vlerat e veta dhe konsumimi i saj është i nevojshëm për organizmin e njeriut. Mirëpo, është me rëndësi që të mos teprohet. Rrjedhimisht, konsumimi i tepërt dhe i pakontrolluar i kafesë sjell probleme të shumta në shëndet.