Home Këshilla të ndryshme Pse nuk duhet të hani çokollatë para se të flini?

Pse nuk duhet të hani çokollatë para se të flini?

4Çokollata sikurse kafeja dhe disa çajra, përmbajnë sasi të kafeinës.

Kafeina, ka efekte negative kur jemi tek gjumi ngaqë nëse konsumoni pije me përmbajtje të kafeinës, mund ta keni vështirë të flini.

Andaj, përpiquni të mos konsumoni çokollatë para se të flini.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...