Home Këshilla të ndryshme Receta e mrekullueshme - pas dy ditësh floku juaj do të rritet...

Receta e mrekullueshme – pas dy ditësh floku juaj do të rritet si i çmendur

Receta e mrekullueshme - pas dy ditësh floku juaj do të rritet si i çmendurËshtë me rëndësi të thuhet se kjo recetë është shumë e vjetër dhe u ka ndihmuar shumë personave, vërtet ka efekt. Ju nevojiten vetëm tre përbërës.

Këta përbërës janë diçka që secila kuzhinë i posedon. Edhe meshkujt, edhe femrat mund ta përdorin këtë maskë,transmeton gazeta Kosova Sot.

Përbërësit:

– kanellë – vaj ulliri – mjaltë

Si ta përgatisni dhe ta përdorni: Ngrohni vajin e ullirit në temperaturë mesatare dhe shtoni një lugë mjaltë dhe kanellë. Përzieni mirë. Përdoreni këtë përzierje për masazh rrënjës së flokut dhe lini të veprojë për 15 minuta. Më pas e shpëlani me ujë të vakët. Përsëriteni këtë maskë për disa ditë, e ju do t’i vëreni rezultatet. Floku juaj do të forcohet dhe shpeshtohet.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shafrani i Indisë, një bimë çudibërëse

Shafrani i Indisë po konsiderohet si një ilaç në mjekësi. Kjo bimë njihet mijëra vjet më parë në Indi, duke u përdorur përveçse si një erëz aromatike edhe si një bimë mjaft e efektive medicionale me përfitime të shumta shëndetësore. Përbërja shafranit nga kurikumi, ka bërë që shkencëtaret ta krahasojnë kurikumin me medikamente anti- inflamatore, por pa efekte anësore, sidomos për...