Home Këshilla të ndryshme Receta kundër ftohjes dhe gripit

Receta kundër ftohjes dhe gripit

Receta kundër ftohjes dhe gripitFtohje dhe kollë – nëse nuk ju kushtoni vëmendjen e duhur, mund të shndërrohen në sëmundje të rrezikshme, transmeton gazeta Kosova Sot.

Receta kundër gripit dhe ftohjes: 1 qepë 2 gota ujë Lëngun e 1 limoni 2 lugë mjaltë Udhëzimet: Le të vlojë uji. Qepën e preni në copë dhe i vloni për 15 minuta.

I nxirrni nga uji dhe i lini edhe për 10 minuta. Më pas nevojitet që të shtoni edhe dy lugë mjaltë dhe i përzieni mirë. Para se ta konsumoni, duhet të shtoni lëngun e limonit. Këtë përzierje duhet ta pini 3 herë në ditë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Myku i gojës, katër mënyra për ta kuruar shpejt e shpejt

Myku i gojës është një infeksion i shkaktuar nga përhapja e kërpudhave Candida albicans në mukozën e gojës. Mund të ndodhë në çdo moshë, por më të prekurit kryesisht janë zakonisht fëmijët dhe të moshuarit. Për fat të mirë, është e mundur ta luftoni atë me mënyra natyrale. Edhe pse këto alternativa nuk zëvendësojnë ilaçet antifungale, janë një ndihmë e vlefshme...