Receta natyrale 800 vjeçare që parandalon sëmundjet e zemrës

Kjo recetë e mahnitshme mund të shërojë një numër të madh të sëmundjeve të zemrës, rrahjet e shpejta të zemrës dhe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës.

Receta është krijuar nga një grua që ka jetuar 8 shekuj me parë, Hildegard von Bingen, dhe vazhdon të përdoret edhe gjatë ditëve të sotme, transmeton portali arbresh.info

Përbërësit që ju nevoiten janë:

10 grushta majdanoz

2 gota verë të kuqe ose të bardhë

2 lugë të mëdha uthull molle

300 gr mjaltë

Majdanozi duhet të vendoset të zihet në verë dhe më pas shtohet uthulla dhe duhet të lihet në zjarr për 10 ose 15 minuta. Më pas shtoni mjaltin dhe përzieni për 4 minuta. Pasi të largoni nga zjarri, lëreni të ftohet dhe vendosni në enë qelqi.

Përbërësin duhet ta përdorni nga një lugë gjelle çdo ditë, në çdo kohë që dëshironi.