Home Këshilla të ndryshme Receta natyrale për sinusët

Receta natyrale për sinusët

Receta natyrale për sinusëtNevojiten:

1 litër ujë,
1 lugë gjelle rozmarinë,
1 qepë,
pak kripë.

Përgatitja:

Qepën vendoseni në vlim në një tas me ujë, pastaj shtoni rozmarinën dhe kripën.
Lëreni të vlojë për 5 minuta.

Vendoseni masën në një tas.

Përdorimi:

Mbuloje kokën me një peshqir dhe afroje tasin në fytyrë, duke qenë të kujdesshëm për të mos u djegur dhe thithni përgatitjen me avulll.
Përsëriteni këtë proces tri herë në ditë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...