Recetë natyrale për sëmundjen e reumatizmit

4Numri i personave të prekur nga reumatizmi nuk është i paktë.

Reumatizma nis me shqetësime të lehta e përfundojnë në dhimbje të qëndrueshme, të cilat vështirë se mund të largohen.

Sot, po përhapen gjithnjë e më shumë recetat natyrore dhe një prej tyre është ajo me barishte dhe mjaltë.

Përbërësit:

2 kg mjaltë gështenje

1 litër ujë 250 gr tërfil dhe jonxhë

Përgatitja:

Përzieni 2 kg mjaltë gështenje me 1 litër ujë dhe 250 gr tërfil dhe jonxhë. Vendosni barishtet të ziejnë në ujë për 1 orë. Sapo të nisë vlimi, hiqeni nga zjarri dhe shtoni mjaltin. Lëreni të pushojë. Përdorimi: Konsumoni 2 lugë pas ngrënies, tre herë në ditë.