Home Këshilla të ndryshme Rregullon diabetin, zvogëlon stresin: Vëreni këtë kafe dhe ajo do të bëhet...

Rregullon diabetin, zvogëlon stresin: Vëreni këtë kafe dhe ajo do të bëhet shumë shëruese!

Shtoni në kafe vetëm një përbërës dhe shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike

Për shumicën kafja është rituali i preferuar i mëngjesit dhe pa të nuk mund të funksionojnë.

Nëse në kafe shtoni këtë përbërës, shëndeti do t’ju përmirësohet në mënyrë drastike.

Përbërës të magjishëm janë kërpudhat. Kërpudhat janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin, posaçërisht: kërpudhat çaga, kërpudhat reishi, kërpudhat kordiceps dhe kërpudhat e luanit.

Këto kërpudha janë të pasura me germanium (ndikon në shtimin e nivelit të oksigjenit në gjak) dhe me polisaharide (ndihmojnë në procesin e shërimit natyral).

Këto kërpudha mund t’i gjeni në shitore të ushqimit të shëndetshëm.

Sa më e shëndetshme që të jetë kërpudha ajo është më e hidhët.

Për këtë kafe shëruese ju nevojiten: një filxhan i kafesë së zezë të zier, një lugë e vogël e njërës nga këto lloje kërpudhash (disa blihen në shitore), pak qumësht bademi, pak stevie të lëngshme me shije vaniljeje.

Shumica thonë që kjo kafe ka shije të bukur dhe krematoze.

Hulumtimet kanë treguar që kafja nga kërpudhat ndihmon në shërimin e sëmundjes së Alzaimerit, pengon kancerin, zvogëlon stresin, rregullon diabetin dhe ndihmon në përqendrim.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...