Home Këshilla të ndryshme Rritini flokët për pak muaj me këtë maskë

Rritini flokët për pak muaj me këtë maskë

3Rritja e shpejtë e flokëve kurrë nuk ka qenë më e lehtë e kjo falë vetëm një përbërësi të kuzhinës, e që është soda e bukës.

Merrni një shishe të vogël, përzijeni një lugë sodë buke me ujë, në raport 1:3.

 Aplikoni këtë përzierje në flokët tuaj nga rrënjët te majat dhe lëreni të qëndrojë për 1-3 minuta para se t’i pastroni flokët.

Më pas, pastroni flokët edhe njëherë me uthull molle i cili funksionon si një zbutës. Përzini një pjesë të saj me tri herë më shumë ujë se sasia e uthullës. Ju mund të shtoni përbërës të ndryshëm për të përmirësuar aromën.

Keni kujdes gjatë përdorimit të uthullës në kokë duke u kujdesur që uthulla të mos prekë sytë tuaj.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...