S.O.S make-up

Sa here ju ka ndodhur te keni nje takim te rendesishem dhe te mos kaloni ne shtepi, aty ku mbani “veglat e zanatit” per tu bere te bukura…

Ne fakt te transferosh te gjithe beauty case ne cante, cfare mund te ndodhe? Mbase nuk e dini, por ju duhet te rifreskoni look-un eshte e pakta qe mund te beni.

Te dish te perdoresh instrumentat e duhur eshte gjitha ajo qe te duhet per te rezultuar mire ne cdo situate, edhe ne mbremjet e vona, pas oresh pune. ja disa sygjerime per te mos hequr dore dhe te ndjeheni e bukur ne cdo rrethane.

Ngjyre e shuar

Nje lekure e nxire eshte enderra e te gjitha femrave, qe ne dimer, ngjyra e lekures eshte e shuar, shpesh merr ngjyre te hirte, si pasoje e smogut apo e temperaturave te uleta. Kur nuk eshte e mundur te shkoni te beni solar mund ta zgjidhni kete problem me nje krem hidratues dhe me nje puder kompakte. Shtrini kremin ne te gjithe siperfaqen e fytyres dhe thajeni me nje facolete. Merrni nje sfungjer ose nje penel per fard dhe shtrini ne faqer dhe ne molleza pudren tuaj. Perhapeni ne te gjithe fytyren.

Te parandaloni eshte me mire

Per te evituar qe te keni nje ekure te shuar, me ngjyre te hirte, grim i rreshkitshem eshte mire te merrni masa parandalimi, qe ju kushton me pak se asgje. Mbani gjithmone ne cante letra qe fshijne grimin, ne menyre qe te nderhyni me trukun, duke eleminuar pjesen qe ka rreshkitur.

Me shume drite

Nje fytyre me shkelqim eshte hapi i pare per tu dukur gjithmone perfekte dhe ne rregull. Edhe pas nje dite te lodhshme, para se te prezantoheni ne takimin e parashikuar, mos harroni ndonje grim me shkelqim. Evitoni te rendoni fytyren me fondotinte, zgjidhni nje korrektor te hapur per konturet e syve. Aplikoni pak ton sysh te bardhe ne harkun e brendeshem te vetullave duke e sfumuar me lehtesi, nese eshte mbremje mund te zgjidhni nje ton me pak xixa.

Buzet ne plan te pare

Kur nuk keni buzekuqin tuaj te preferuar cdo gje ju duket me e veshtire. Mos u shqetesoni, mjafton nje kalim me zbutes buzesh per te ngjyrosur ne menyre natyrale buzet tuaja./ikub/