Sallata e shëndetshme që pastron trupin dhe shkrin kilogramët

Sallata e shëndetshme që pastron trupin dhe shkrin kilogramëtNjë nga sallatat më të shëndetshme është ajo me vitamina, e përgatitur me perime, minerale, fibra dhe pektinë. Nëse rregullisht e konsumoni para gjumit, në mënyrë efikase do të pastroni zorrët dhe do të pakësoni peshë.

Kjo sallatë është e shkëlqyeshme, sepse në mënyrë të shpejtë shkrin kilogramët e grumbulluar, trasmeton gazeta Kosova Sot

Përbërësit: lakër, karota, panxhar, lëng limoni, vaj, selino ose majdanoz. Përgatitja: copëtoni lakrën, karotën dhe panxharin në masën 3:1:1. Më pas e erëzoni sallatën me selino ose majdanoz dhe i shtoni lëngun e limonit dhe vajin.

KËSHILLA TË NGJASHME