Home Këshilla Seksuale Sallata që i bën mirë seksit

Sallata që i bën mirë seksit

Një sallatë mikse, me elementë të veçantë, propozohet së fundmi nga seksologët si receta më efikase për të patur sukses në shtrat, duke ua kaluar edhe tabletave si Viagra apo Cialis …

Kjo pasi, ajo nga lëndët që përmban është e pasur me vitamina dhe minerale e prandaj shfaqet e shkëlqyer për muskujt dhe ndihmon qarkullimin e gjakut, e për këtë arsye ajo ndihmon edhe një akt seksual perfekt.

Thuhet madje se ajo preferohej edhe nga vetë Jul Çezari, në kohën kur nuk ishte shpikur as majoneza e as lëndët që përdorim në sallatat e sotme.

Elementët e saj kryesorë janë misri, i cili në fakt, përmban një aminoacid të veçantë i cili përforcon erotizmin; erëzat djegëse që përveç të qenit të dobishme për muskujt e zemrës, stimulojnë edhe prodhimin e endorfinës, substanca që luftojnë dhimbjen dhe që japë një ndjenjë të mirë euforie dhe eksitomi; hudhër, e cila është e pasur me vitamina A, B, C, H, PP, kripëra minerale, jod, squfur, që konsiderohen stimulues të fuqishme prej mijëvjeçarësh.

Përbërësit:
misër
selino

spec

vaj ulliri

qepë

hudhra

karafil  etj./NOA/

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...