Home Modë & Estetikë Sekreti i nje shikimi

Sekreti i nje shikimi

Sekreti i nje shikimi Nje shikim i thelle si ai i angelina Jolie. E kush nuk do ta donte? Sekreti i saj eshte dija se si perdoret peneli i syve. Ne ndryshim nga lapsi, te aplikosh penelin eshte pak me e nderlikuar.

Nese me te paren eshte e lejueshme te gabosh pak, pasi mund te sfumohet lehtesisht me gisht, me penelin fjala kryesore eshte precizion. Per me teper mund te aplikohen shume stile.

Stili retro: eshte trendy i makeup i studiuar nga Maison Dior, per sesonin Haute Couture vjeshte-dimer.

Stili i viteve 50′: sy te vene ne pah nga vija te shpeshta peneli te shkelqyeshem dhe buze te shkelqyeshme, ngjyre qershie, te gjitha ne nje lekure porcelani.
Per nje shikim dive, si ajo e zonjes Pitt, ben shume pika pergjate qepalles se levizshme duke e zgjatur per nga jashte deri sa te beni vijen, me pas sfumojeni me delikatese.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...