Home Këshilla të ndryshme Sekreti i ‘pistë’ i varëses më trendi të momentit

Sekreti i ‘pistë’ i varëses më trendi të momentit

varsjaNëse ka bizhuteri e cila është më trendi në këto kohë padyshim që janë vareset e zeza rreth qafës.

Ato kanë qenë në modë para shumë kohësh por kohët e fundit janë rikthyer edhe më fuqishëm me modele dhe forma të ndryshme.

Të quajtura ndryshe “Chokers” kanë një histori që pak e dinë dhe që ndoshta mund të ndikojë në shijen e shumë vajzave që posedojnë këtë lloj varësje.

Kjo varëse sipas një postimi në Instagram nga faqja “10 Curiosita” mbahej nga prostitutat e shekullit 19-të dhe përdorej pikërisht për t’i identifikuar ato.

Pas këtij postimi shumë vajza kanë komentuar që nuk do i përdorin më këto “Chokers” ndërsa djemtë kanë gjetur një motiv për të vënë vajzat në lojë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...