Home Këshilla Seksuale Seksualiteti meshkullor duket tek gishti i...

Seksualiteti meshkullor duket tek gishti i…

Kur nje femer sheh per nga gishtat e nje mashkulli, mesa duket kjo nuk ndodh vetem per te pare nese mban ose jo unazen, por, sipas nje studimi te Royal Society B dhe te publikuar ne revisten Proceedings, edhe per te vleresuar seksualitetin dhe potencen seksuale.

Sipas ketij studimi, nese gishti i unazes, eshte me i gjate se ai tregues, atehere kemi te bejme me nje mashkull jo vetem sexy, por edhe me te fuqishem nga pikpamja seksuale, pra me mashkullor.

Kjo karakteristike eshte e percaktuar nga ndikimi i hormonit te testosteronit qe ne fazat e para te zhvillimit te fetusit, i cili pervec karakteristikes ne fjale, eshte pergjegjes edhe per shume vecori te tjera, madje edhe per simetrine e vete fytyres, agresivitetin ne pune, dhe predispozicionit per te patur me shume femije.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...