Home Modë & Estetikë Shafrani i Indisë për një lëkurë të mrekullueshme

Shafrani i Indisë për një lëkurë të mrekullueshme

Turmeric for a wonderful skinShafrani i Indisë është një nga erëzat më shëruese në botë, prandaj në Indi vlerësohet së tepërmi. Ju do të vini re efektet pozitive në lëkurë brenda 20 minutash.

Përbërësit e nevojshëm: 2 lugë gjelle shafran Indie. Disa pika uji.

Metoda e përgatitjes:
Përzieni shafranin e Indisë me ujë derisa të krijohet një masë homogjene dhe aplikojeni në lëkurë.

Mënyra e përdorimit:
Aplikojeni përzierjen rreth qafës dhe fytyrës. Lëreni të veprojë për 20 minuta dhe pastaj lajini këto pjesë të trupit mirë me ujë të ftohtë. Nëse doni një maskë vetëm për fytyrën, përzieni shafran i Indisë me gjysmë lugë mjaltë dhe në vend të ujit, përdorni qumësht për të përfituar një pastë më të trashë.

Aplikojeni maskën mbi fytyrë dhe lëreni të veprojë për 15 minuta apo më shumë para se ta lani fytyrën me ujë të vakët.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...