Home Këshilla të ndryshme Shëroni inflamacionin e fytit për vetëm katër orë: Tretësira për shërim të...

Shëroni inflamacionin e fytit për vetëm katër orë: Tretësira për shërim të shpejtë!

Nëse nuk jeni adhurues i antibiotikëve, provoni këtë ilaç plotësisht natyral.

Të parët tanë kanë pasur përvojë të madhe në shërimin e sëmundjeve të ndryshme dhe kanë njohur receta të dobishme në shërimin e sëmundjeve.

Të gjitha ato receta njerëzit i kanë bartur nga gjenerata në gjeneratë – dhe ato kanë arritur deri te ne. Sepse, para së gjithash, ajo që është e mirë dhe e dobishme – kurrë nuk harrohet.

Ne po ju propozojmë edhe një recetë popullore dhe shumë efikase për shërimin e inflamacionit të fytit dhe bajameve – receta:

– 80 gr fara të bluara kumini qitni në 200 ml ujë dhe zieni 15 minuta.

Do të përftoni masë të dendur dhe elastike, e cila i ngjan llumit të kafesë. Kullojeni dhe shtoni 50 ml ujë dhe sërish zieni derisa të vlojë. Hiqeni nga zjarri dhe shtoni një lugë raki. Ilaçi juaj është i gatshëm!

Si ta konsumoni këtë pije:

Pini në çdo 30 minuta nga një lugë të vogël. Pas 2 orësh dhembja e fytit ngadalë do të zhduket, por edhe më lehtë do të përpini ushqimin. Pas katër orësh mund të përfundoni trajtimin. Mund të pini edhe më gjatë, në rastet e rënda.

Kjo pije u rekomandohet të gjithëve të cilët janë më shumë të ekspozuar ndaj ftohjeve, apo shpesh kanë inflamacion të fytit dhe bajameve.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...