Home Këshilla të ndryshme Shkencëtarët tregojnë sa herë duhet t’i pastroni peshqirët

Shkencëtarët tregojnë sa herë duhet t’i pastroni peshqirët

3Peshqirët normalisht janë një pjesë kyçe e higjienës sonë, por sipas një eksperti, ata mund të shkaktojnë më shumë dëm sesa dobi.

Peshqirët mund të veprojnë si ‘parajsë për bakteret’, lëkurën e vdekur, urinën dhe shumë mikrobe të cilat qëndrojnë në banjon tuaj.

Këto mikrobe, shumica prej të cilave vijnë nga tualeti juaj, shumohen në peshqirin tuaj, transmeton Gazeta Express.

Eksperti i higjienës, Profesori Philip Tierno ju këshillon që t’i lani peshqirët pas tri larjeve, për të evituar çdo infeksion nga mikrobet e banjos.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...