Home Shëndetësi Shkencetaret zbulojne kodin e SIDES

Shkencetaret zbulojne kodin e SIDES

Shkencetaret ne Shtetet e Bashkuara kane zbuluar strukturen e pergjithshme te HIV-it …

Shkencetaret ne Shtetet e Bashkuara kane koded e pergjithshme te struktures se virusit HIV qe shkakton AIDS te njerezit, sipas nje studimi te publikuar te enjten.

Ky zbulim i madh, do te ndihmoje ne zhvillimin e strategjive per te luftuar virusin e ri me medikamente anti-virale, thane studjuesit.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...