Home Këshilla të ndryshme Shkoi në spital me dhimbje të tmerrshme koke, ajo çka panë mjekët...(Foto)

Shkoi në spital me dhimbje të tmerrshme koke, ajo çka panë mjekët…(Foto)

Luis Ortiz nga Kalifornia në Shtet e Bashkuara të Amerikës shkoi në spital me dhimbje të forta koke. Ai hyri në spital duke ulëritur nga dhimbja e fortë e kokës.

 

Pasi i bënë skaneri, mjekët zbuluan se në trurin e djaloshit gjendej një shirit paraziti dhe i dhanë atij vetëm 30 minuta jetë, nëse nuk do t’i nënshtrohej menjëherë një operacioni.

Djali pranoi të hynte në operacion fatmirësisht rezultoi i suksesshëm.

Mjekët thonë se një gjë e tillë mund të na ndodh të gjithëve, pasi shiritat parazitë merren nga mishi i viçit ose i derri, apo dhe peshku i infektuar.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...