Home Shëndetësi Shumë të mira nga ecja në mëngjes

Shumë të mira nga ecja në mëngjes

Nganjëherë ndjeheni të rraskapitur nga rutina që e jetoni çdo ditë. Ju duket se nuk keni kohë të majftueshme që të dilni jashtë dhe të merrni pak ajër të freskët, ose të qetësoni kokën e të relaksoheni.

Ecja në mëngjes është tejet fitim prurëse dhe ndikon që të keni ditë të suksesshme, duke mos numëruar këtu të mirat që sjell për fizikun tuaj.

Është vërtetuar se ata që vuajnë nga depresioni që ecin 36-60 minuta në ditë, kanë vërejtur përmirësime të dukshme në gjendjen e tyre.

KËSHILLA TË NGJASHME


TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...