Home Këshilla të ndryshme Shurupi natyral që largon problemet me frymëmarrje

Shurupi natyral që largon problemet me frymëmarrje

Super shurupi natyral që largon problemet me frymëmarrjeNëse keni probleme me mushkëri, dhembje të fytit, vështirësi të shkaktuara nga astma, bronkit, apo vetëm ju është shterur zëri, atëherë kjo recetë mund t’ju ndihmojë., trasmeton gazeta Kosova Sot

PËRBËRËSIT – Hudhër – 110 mililitër ujë – 1/4 të filxhanit me mollë të grirë, apo me uthull molle – 1/2 filxhani mjaltë

PËRGATITJA: Grijeni tërë hudhrën dhe shtoni përbërësit e tjerë. Lëreni përzierjen që të qëndrojë gjatë natës. Më pas kullojeni dhe mbajeni në vend të ftohtë. Konsumojeni nga një lugë çdo dy orë, derisa të ndieni lehtësim.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...